مهمترین هکرهایی که تا حالا بازداشت شده اند

اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۶ در ۹:۰۳ ق.ظ

,هکر های ایران,هكر هاي ايراني,هکر های معروف ایرانی,سایت هکر های ایرانی,بزرگترین هکر های ایران,هکر های معروف ایران,عکس هکر های ایرانی,لیست هکر های ایرانی,بهترین هکر های ایرانی,انجمن هکر های ایران,معروف ترین هکر های ایرانی,هكر هاي داي,هكر هاي داي بدون جلبريك,هكر هاي داي من السيديا,هكر هاي داي

هکرهای بازداشت شده در سال 2016

کلمه ی هکر اصطلاحی است که برای افراد ماهر در برنامه نویسی استفاده میشود. هکرها، دارای مهارت زیادی در زبان ماشین و سیستم عامل های مختلف هستند.
وب‌سایت سخت افزار: کلمه ی هکر اصطلاحی است که برای افراد ماهر در برنامه نویسی استفاده میشود. هکرها، دارای مهارت زیادی در زبان ماشین و سیستم عامل های مختلف هستند. این افراد در حل مشکلات نامطلوب نیز مهارت خاصی دارند و معمولاً در شرکت های کوچک به عنوان عوامل اطلاعاتی، مشغول به تفسیر کدهای رقیبان هستند.
با این حال هک کردن یک مفهوم منفی است و نماد هکرها، افرادی با کلاه سیاه است. این افراد با آسیب رساندن و تغییر منابع شبکه، دزدی اطلاعات و غیر قابل استفاده کردن شبکه برای افراد، مشکلات جبران ناپذیری به وجود می آورند. در نتیجه برای متوقف کردن جرم های اینترنتی، پلیس و سازمان امنیت تصمیم به دستگیری هکرها گرفت؛ در این راستا چند هکر برجسته در سال ۲۰۱۶ دستگیر شدند که در این مقاله این افراد را معرفی میکنیم.
Ardit Ferizi

یک شهروند کزوویی، در سن ۲۰ سالگی به دلیل حمایت های مادی کشور های اسلامی چون عراق و شام، تشکیل یک سازمان تروریستی خارجی و دسترسی به اطلاعات محرمانه و ارائه ی آن به داعش دستگیر شد و به ۲۰ سال زندان محکوم شد.این اطلاعات محرمانه شامل اسامی، ایمیل، پسورد، موقعیت مکانی و شماره ی تلفن ۱۳۵۱ نفر از افراد نظامی و کارکنان دولتی بود.

 هکرهای بازداشت شده در سال 2016

Harold T.Martin

Harold Thomas Martin پیمانکار سابق دولت، به سرقت۵۰ ترابایت از اطلاعات آژانس امنیت ملی متهم شد و اطلاعات به سرقت رفته شامل، ۵۰۰ میلیون صفحه از پرونده های محرمانه دولت در زمینه ی دفاع ملی بود. مارتین تصمیم گرفت این اطلاعات را به یک شرکت بفروشد ولی در نهایت در ۵ اکتبر ۲۰۱۶ دستگیر شد و در حال حاضر به قید وثیقه، آزاد است تا پرونده ی او مورد بررسی قرار گیرد.

 هکرهای بازداشت شده در سال 2016

Mike، کلاهبردار نیجریه

مایک، کلاهبردار ۴۰ ساله نیجریه ای معروف به شاهزاده ی کلاهبرداری در ایمیل است. او به افراد، پیشنهاد انتقال هزاران دلار با وعده ی جوایز وسوسه انگیز را داده بود. مایک، زیر مجموعه ای متشکل از ۴۰ بیش از نفر در سراسر نیجریه، مالزی، آفریقای شمالی و دیگر قربانیان فریب خورده در سراسر جهان را در اختیار داشت. او همچنین در زمینه ی ارائه ی نرم افزارهای مخرب،کلاهبرداری های آنلاین و اتصال به حساب بانکی افراد در چین، اروپا و ایالات متحده فعالیت میکرد. به لطف یک عملیات مشترک بین اینترپل و EFCC نیجریه، مایک در سال ۲۰۱۶ در هارکوت(جنوب نیجریه)، به جرم هک، توطئه و بدست آوردن پول در این زمینه دستگیر شد.

 هکرهای بازداشت شده در سال 2016

Paul Biteng, Juenel de Asis هکرهای فیلیپینی

در تاریخ ۲۷ مارس ۲۰۱۶ افرادی ناشناسی، وب سایت کمیسیون انتخابات فیلیپین را هک و مخدوش کردند. در طول این مدت، پرونده ی ۵۵ میلیون رای دهنده به بیرون درز پیدا کرد. در ۲۰ آوریل ۲۰۱۶، یک فرد ۲۰ ساله، فارغ التحصیل رشته ی IT،  به نام پل بیتنگ، توسط اداره ی ملی تحقیقات، شناسایی شد و به هک این سایت اعتراف کرد. او همچنین اعتراف کرد که علت هک، نشان دادن آسیب پذیری این وب سایت بود. علاوه بر این، در تاریخ ۲۹ آوریل ۲۰۱۶، فرد ۲۳ ساله ای، فارغ التحصیل علوم کامپیوتر، به دلیل دخالت در این هک دستگیر شد. در حال حاضر هر دو هکر، در انتظار حکم خود از طرف دادگاه هستند.

 هکرهای بازداشت شده در سال 2016
Paul Biteng
هکرهای بازداشت شده در سال 2016
Juenel de Asis
هکر اینستاگرام

اینستاگرام، اپلیکیشن موبایلی است که  به کاربر اجازه ی به اشتراک گذاشتن عکس و ویدیو را میدهد. هک شبکه های اجتماعی چون اینستاگرام، فیس بوک، توییتر و غیره برای هکرها جذابیت زیادی دارد. دو هکر نوجوان که نامشان اعلام نشده است؛ با استفاده از مهندسی خاصی، شروع به فریب تعداد زیادی از کاربران آمریکایی کردند و حساب های کاربریشان را هک کردند. پلیس این مجرمان اینترنتی را که دو جوان ۱۸ ساله بودند؛ در تاریخ ۱۶ مارس ۲۰۱۶ در ایالات متحده دستگیر کرد.